Hakkında

Mağaralardan günümüze kadar ne badirelerden geçtik değil mi? Binlerce savaş gördük, onbinlerce deprem, sel, tsunami, volkanik hareketler, tufanlarla mücadele ettik. Her mücadelemizde yeni şeyler öğrendik, yeni icatlar yaptık. Yeni şeyler bulduk. Tesla’ya hayran olduk çoğu zaman, Einstein’a aşık. Ya Newton’a ne demeli. Hayatlarımıza hep bir şeyler kattılar. Bir çok teknolojik yeniliğin altında onların muhteşem keşifleri yatıyor. Geleceğin dünyasını şekillendirirken hiç kuşkusuz onlardan yararlanmaya devam edeceğiz. Bizi heyecanlandıracak bambaşka keşifler de çıkacak. Örneğin Mars’taki keşifler heyecanlandırmıyor mu sizi? Elon Musk’un söylediklerine kulak verin. İnsanoğlu 50 yıl içinde gezegenler arası seyahat edecek diyor. Ne muazzam bir hayal.

Sitenin adı worfut… Dünyanın ve geleceğin İngilizcesinden kısaltmalar…

Size buradan geleceğin dünyasını şekillendirecek icatlar, bilimsel gelişmeler, teknolojik aletler gibi bir çok konuda sesleneceğiz.

Umarım nasıl bir geleceğe doğru gittiğimizi görür ve daha yaşanılabilir bir dünya için el ele vermemiz gerektiğini daha iyi anlarsınız.

O zaman, başlayalım!…