En çok kullanılan 5 selfie uygulaması

Akıllı telefonların ön kameralarına daha fazla önem vermeye başlamasıyla selfie ya da Türkçe tabiriyle özçekimler artık herkesin vazgeçilmezleri arasında. İşte dünyada en çok kullanılan 5 selfie uygulaması.

Retrica

Dünyanın en popüler selfie uygulaması olan Retrica, 10 milyondan fazla indirme ve 6 milyondan fazla yorum ile Google Play Store’da en çok tercih edilen selfie uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Kullanıcılarına 100’den fazla çıkartma ve gerçek zamanlı uygulanan filtreleriyle selfie tutkunlarının bir numaralı uygulaması. Fotoğraf düzeltme uygulamasının yanında video ve gif seçeneklerini sunan Retrica, basit bir arayüze sahip olmasıyla da kullanıcılarının en çok tercih ettiği selfie uygulamarından birisi olmayı başarıyor. Retrica’nın en önemli artısı bir topluluğa sahip olması. Yani burada yapmış olduğunuz düzeltmeleri, videoları, gifleri arkadaşlarınızla ya da topluluklarla paylaşma imkanınız var.

Sweet Selfie

Google Play Store verilerine göre 100 milyondan fazla indirmeyle en çok kullanılan ve en popüler selfie uygulaması.

Kolaj seçeneği ve akıllı düzenleme ile dikkat çeken uygulama ücretsiz olarak sunuluyor. Çıkartmalar ve filtreler bulunan uygulamada vinyet ve retro gibi seçeneklerde bulunuyor. Ayrıca saç stili değiştirme, diş beyazlatma uygulamarının yanında makyaj seçeneğini de kullanıcılarına sunuyor.

Candy Camera

Google Play Store’da 100 milyondan fazla indirme 3 milyondan fazla yorum ile dikkat çeken ve en çok tercih edilen 2. selfie uygulaması olan Candy Camera, gerçek zamanlı efektleri selfielere ekleyerek kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Çıkartmalar, kolajlar, efektler, sessiz olarak kullanım gibi özellikleriyle de dikkat çeken uygulama ücretsiz sınırsız video arama seçeneğiyle öne çıkıyor. Yüzünüzde gerçek zamanlı filtreler varken arkadaşlarınızla konuşabiliyorsunuz.

Beauty Plus

100 milyondan fazla indirmeyle en çok tercih edilen selfie uygulamalarından birisi olan Beauty Plus, akneleri silme, diş beyazlatma gibi özelliklerinin yanında diğer selfie uygulamarından farklı olarak boydan çekilen fotoğraflarınızı da düzeltme imkanı veriyor. Eller serbest özelliğini kullanma imkanı veren uygulama ten rengi değiştirme özelliğini de kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca uygulama yüz tanıma özelliğine de sahip.

Facetune

5 milyondan fazla indirmeyle en çok tercih edilen selfie uygulamalarından birisi olan Facetune, ücretli bir uygulama.

Portre çekimlerinde kusursuza yakın bir düzeltme vaad eden uygulama diş beyazlatma, saçlardaki beyazları düzeltme, kırmızı göz kaldırma özelliklerinin yanında makyaj seçeneği de sunuyor.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi arka planı bulanıklaştırarak özneyi vurgulama özelliği.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s