Bu eldiven el titremesini önlüyor

 

Elin dengesini arttırmak için tasarlandı.

Kim tarafından düşünüldü?

24 yaşındaki bir tıp öğrencisi olan Faili Ong, hastanede staj gördüğü sıralarda 103 yaşındaki bir kadının elinin titremesinden dolayı yarım saatte çorba içmesi ve bu çorbanın bir çoğunu dökmesi üzerine özellikle parkinson ve esansiyel hastaları için düşündü.

Ürünün ismi ne?

GyroGlove.

Kimler kullanabilir?

Yaklaşık olarak 200 milyon esansiyel hastası ve parkinson hastalarıyla birlikte, cerrahlar, fotoğrafçılar ve elinin titrememesi gereken hassas işlerde çalışan kişiler tarafından kullanılabilir.

Nasıl çalışıyor?

Ürün eldiven, döner disk, jiroskop, devre kartı ve dış kılıftan oluşuyor. Ele giyilen bu aygıt jiroskop yardımıyla titremeleri önlüyor. Jiroskop, genellikle havacılık, uzay sektörü ve oyuncaklarda kullanılan bir disk. Bu disk, siz itseniz bile dik duruyor. Yani elin titreyip jiroskopu eğmeye çalışması mümkün olmuyor. Böylece eli sabitleyebiliyor. Ürüne yapılan testlerde %80 oranında titremeyi engellediği görüldü.

Ürünü nasıl bulabilirsiniz?

Ürün şu an satışta değil. Ürün geliştiricileri ürünün 2019 yılının başlarında üretileceğini söylüyor. İlk başlarda Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışının yapılması öngörülüyor.

Ürün geliştiricileri ile iletişime nasıl geçebilirim?

Ürünün Web Sayfası

İletişim Sayfası

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s